Zvýšte si komfort v dome
s pomocou riadeného vetrania

ÚVOD

Rekuperačná jednotka Dantherm HCC2 sa podľa Passive House Institute v Darmstadte umiestnila vo svojej kategórii (objem vzduchu do 600 m3/hod) s účinnosťou 93% na 1. mieste. Stiahnite si PDF

V dobe, kedy ľudia pochopili problém globálneho otepľovania a nie sú voči nemu ľahostajný a nehľadia len sami na seba, začínajú premýšľať nad spôsobmi ktoré by len malou, ale významnou časťou dopomohli spraviť našu matku zem lepšou.

Existujú rôzne spôsoby a cesty ktorými sa vydať, no z hľadiska návratnosti sú často krát tieto ciele nedosiahnuteľné z pohľadu dĺžky života jediného človeka.

Pocit komfortu z čerstvého vzduchu v dome či byte je neopísateľný a keď sa k tomu pridá šetrenie vynaloženej energie na ohrev alebo ochladenie priestoru, to čaro je na svete.

Ponúkame Vám jedinečné riešenie, volá sa rekuperácia vzduchu.

Článkov, blogov a videí čo je to rekuperácia vzduchu a ako funguje je na internete veľké množstvo no málo ludí Vám opíše svoje pocity ktoré práve rekuperácia vzduchu vo Vás zanecháva.

Určite poznáte ten pocit keď sa ráno zobudíte a bolí Vás hlava a Váš deň sa nezačal práve podľa Vašich predstáv. Dôvodom môže byť práve zvýšená hladina CO2, inak povedané "vydýchaný vzduch". Prvé čo spravíte je to, že otvoríte okno. Toto je prvá vec, ktorú s rekuperácou robiť nemusíte. Otvorením okna vpúšťate do Vášho domu či bytu čerstvý vzduch ale zároveň aj inú, odlišnú teplotu. Rozdiely vo vykurovacej sezóne môžu presahovať aj 30 stupnňov. V tomto prípade Vám financie vynaložené na znovu ohrev domu či bytu utekajú doslova do neba. V prípade letných meisacov si do vnútra púšťate teplý vzduch a pri letných teplotách ktoré sú v poslednej dekáde zbytočne prehrievate dom alebo byt.

V skratke: Rekuperácia vzduchu je výmena starého, vydýchaného vzduchu za nový, čerstvý s výmenou teplôt navzájom. Teplota odchádzajúceho vzduchu z interiéru je odovzdávaná vzduchu prichádzajúcemu z exteriéru.   

Neustále vetranie taktiež zabraňuje tvorbe plesní a  prísunu škodlivých častíc z  exteriéru (prach). Práve na to slúžia rôzne filtre nachádzajúce s v rekuperačnej jednotke.

  

 

 

 

REKROS s.r.o., experti
v oblasti rekuperácie ...